Co nabízíme

Kroužky

LEGO Objevitel

Děti v tomto věku rádi objevují svět kolem sebe a tento program podněcuje přirozenou dětskou touhu bádat, objevovat a učit se.

Za použití speciálních LEGO Education DUPLO sad děti získávají první zkušenost v mnoha oblastech, jako je například matematika a věda, chápuní okolního světa, kreativní bádání nebo sociální emociální vývoj.

Děti si osvojí znalosti a dovednosti z nejrůznějších oblastí běžného života. Budou rozvíjet svou fantazii, motoriku, tvořivost, početní a komunikační dovednosti, technické dovednosti a mnoho dalších.

Hodina pod vedením proškoleného lektora je strukturovaná, ale zároveň se vhodně prokládá volnou hrou.

Systém LEGO Education je navržen tak, aby mohl být využíván více dětmi najednou a rozvíjel tak u dětí schopnost spolupráce.


Čt 16:00 - 16:45 Přihlásit

od 4 do 5 let

Inženýr Stavitel

Inženýr stavitel je program LEGO Education určený pro děti ve věku 5-6 let. Pomocí speciálních sad LEGO Education na principu LEGO technic velikosti DUPLO se děti poprvé setkávají s ozubenými koly a jednoduchými mechanismy.

Začnou zkoumat principy jednoduchých strojů a přístrojů a experimentovat se silami, rovnováhou či převody. Během tohoto kurzu děti objevují takové oblasti jako jsou věda, matematika, technologie, design, vesmír,...

Kromě toho se děti učí rozvíjet své technické dovednosti, tvůrčí myšlení, jemnou motoriku, jazykové vyjadřovací schopnosti, schopnost řešení problémů a systém spolupráce.

Program vede vyškolený instruktor LEGO Education ze vzdělávacího centra Kiddum.


Po 15:45 - 16:30 Přihlásit
St 16:10 - 16:55 Přihlásit
St 17:05 - 17:50 Přihlásit

od 5 do 6 let

LEGO Mechanik

Při tomto kurzu budou děti využívat sadu LEGO Education jednoduché a hnané stroje. Dílky převážně LEGO technik s motůrkem a napájecí baterií umožní dětem postupně se dostat od konstrukcí jednoduchých strojů k experimentům s modely reálných strojů a mechanizmů poháněných motorem na baterii. Během kurzu budou děti také zkoumat převodové mechanizmy včetně převodových skříní a diferenciálu. Pomalu se tak ponoří do světa jednoduché fyziky nebo třeba i matematiky aniž by si to uvědomovaly.


Po 16:45 - 17:45 Přihlásit
Út 16:35 - 17:35 Přihlásit
St 17:05 - 18:05 Přihlásit
Čt 17:00 - 18:00 Přihlásit

od 5 do 7 let

LEGO Matematika a Logika

Kroužek vhodný pro předškoláky. Hravou formou děti trénuji matematické schopnosti za pomocí LEGO kostiček.


Bohužel již nemáme žádné volné termíny


od 5 do 6 let

Spike Essential

LEGO® Education SPIKE Essential je novou generací LEGO robotiky pro děti od 6 let. Děti v tomto kroužku staví LEGO modely, které následně propojí s tabletem a naprogramují pomocí jednoduchého vizuálního programu navrženého tak, aby se děti hravou formou seznámily s prvními základy programování a pomalu si začali osvojovat schopnost algoritmizovat - dávat postavenému modelu příkazy ve správném pořadí.


Čt 16:00 - 16:50 Přihlásit
Út 16:35 - 17:35 Přihlásit

od 6 do 8 let

FIRST LEGO LEAGUE Jr.

Kroužek přípravy na robotickou soutěž First Lego League Junior je určen pro děti ve věku 6-10 let a zaměřuje se na jejich přípravu na soutěž. Během kurzu děti využívají vzdělávací stavebnici Lego Education Spike Essential, která je speciálně navržena pro jejich věkovou skupinu. Kroužek je zábavný a interaktivní, kde děti seznámí s principy robotiky a základy programování prostřednictvím intuitivního programovacího prostředí. S využitím Lego stavebnic budou tvořit a programovat vlastní roboty, které mají splnit úkoly a mise na téma soutěže. Kromě toho se děti také učí týmové spolupráci, prezentaci svých projektů a kreativnímu řešení problémů. Kroužek přípravy na First Lego League Junior je skvělou příležitostí pro děti, aby rozvíjely svou kreativitu, logické myšlení a dovednosti v oblasti STEM. Kurz je navržen tak, aby dětem poskytl prostor pro experimentování, objevování a vytváření, a připravil je na soutěžní prostředí First Lego League Junior.

Kroužek bude probíhat ve čtvrtek od 17:00

V případě zájmu o kroužek nám dejte vědět.


Bohužel již nemáme žádné volné termíny


od 6 do 10 let

WeDo 2.0 - první robot

LEGO® Education WeDo 2.0 je druhou generací LEGO robotiky pro žáky mladšího školního věku. Systém WeDo 2.0 děti naučí, jak aktivní a zajímavou roli hrají v životě technologie. LEGO Education programy propojují celou řadu předmětů na základní škole jako třeba matematiku, vědy, technologie, biologii, a další.. Každá lekce začíná úvodem do tématu, které je každý týden jiné a krátkou diskuzí. Poté děti k danému tématu postaví model ze stavebnice LEGO Education WeDo 2.0, který následně propojí přes bluetooth s iPadem, pomocí jednoduchého softwaru naprogramují a díky motoru a senzorům rozpohybují. Kromě technických dovedností tak děti během programování rozvíjí i logické myšlení a schopnost algoritmizovat. Děti jsou vedeny ke schopnosti spolupráce a hledání řešení problémů v týmu.


Út 15:30 - 16:30 Přihlásit
St 16:00 - 17:00 Přihlásit
So 09:30 - 10:30 Přihlásit

od 7 do 8 let

Mindstorms Robotika

Kurz je postaven pro využití produktů LEGO Education MINDSTORMS EV3.

LEGO Education MINDSTORMS je svět vzdělávacích robotů. Studenti začnou pracovat na dovednostech v oblasti vědy, techniky, matematiky a fyziky, ale také s přesahem do schopností sociálních, kreativních a komunikačních. Postupně se děti dostanou od jednoduchých mechanismů k sofistikovaným robotům které mají například gyroskopové, ultrazvukové, dotykové či barevné čidlo. Hravým způsobem se také děti učí základy kódování a programování robotů. Hodina je vedena proškoleným lektorem LEGO Education.


Po 16:45 - 18:15 Přihlásit
So 10:30 - 12:00 Přihlásit

od 9 do 14 let

SPIKE Prime

SPIKE Prime nepřetržitě zapojuje studenty prostřednictvím hravých vzdělávacích aktivit, aby přemýšleli a řešili složité problémy bez ohledu na úroveň jejich vzdělání. Od jednoduchých projektů až po neomezené možnosti kreativního designu SPIKE Prime pomáhá studentům naučit se základní dovednosti STEAM používané v 21. století potřebné k tomu, aby se staly inovativními studenty ... a zároveň se bavily!


Út 16:35 - 17:50 Přihlásit

od 10 do 14 let

Programování her

Kroužek programování s využitím Arcade MakeCode je skvělou příležitostí pro děti, které se zajímají o vytváření vlastních her. Během kroužku se děti naučí programovat pomocí Scratche, dětského programovacího jazyka, který je intuitivní a snadno pochopitelný. S využitím Arcade MakeCode mají možnost přenést své dovednosti a vytvořit skutečné hry, které mohou hrát na herních konzolích. Kurz je zábavný a interaktivní, kde děti postupně objevují principy programování, vytvářejí herní scény, přidávají postavy, vylepšují interakce a přidávají zvuky a efekty. Kroužek programování s Arcade MakeCode nabízí dětem možnost projevit svou kreativitu a logické myšlení skrze vytváření vlastních her a jejich následné sdílení s ostatními. Je to jedinečná příležitost, jak děti seznámit s programováním, herním designem a poskytnout jim základní dovednosti pro tvorbu vlastních digitálních her.


Út 17:45 - 19:00 Přihlásit

od 10 do 15 let

Scratch - programování pro děti

Kroužek programování s použitím programovacího jazyka pro děti Scratch je určen pro mladé nadšence do světa technologie a programování. Během kurzu se děti naučí základy programování pomocí intuitivního grafického prostředí Scratch, které jim umožní vytvářet interaktivní příběhy, hry a animace. Skrze kreativní a zábavné úkoly budou objevovat principy sekvencí, smyček a podmínek, a postupně se seznámí s dalšími programátorskými koncepty. Děti si rozvíjí logické myšlení, řešení problémů a týmovou spolupráci, zatímco si hrají a tvoří vlastní projekty. Kroužek programování se Scratchem je skvělou příležitostí pro děti, aby se seznámily s programováním a objevily potenciál technologie jako nástroje pro jejich kreativitu a inovaci.


Čt 15:00 - 16:00 Přihlásit

od 10 do 15 let

FIRST LEGO LEAGUE

V případě zájmu o kroužek FLL nám dejte vědět.

Kroužek přípravy na robotickou soutěž First Lego League je zaměřen na rozvoj dovedností dětí prostřednictvím vzdělávací stavebnice Lego Education. Během kurzu se děti učí tvořit a programovat vlastní robotická zařízení, která mají splnit úkoly související s tématem soutěže. S pomocí Lego stavebnic a speciálního programovacího prostředí se děti seznamují s principy robotiky, technickým inženýrstvím a programováním. Kromě samotné konstrukce a programování robotů se kroužek také zaměřuje na týmovou spolupráci, řešení problémů a prezentaci výsledků. Děti se učí plánovat a testovat své nápady, vylepšovat své modely a algoritmy a získávají dovednosti potřebné pro úspěšnou účast ve First Lego League soutěži. Kroužek přípravy na robotickou soutěž First Lego League je skvělou příležitostí pro děti, které se zajímají o techniku, programování a týmovou práci, a poskytuje jim platformu pro rozvoj jejich kreativity, inovace a praktických dovedností.


Po 16:45 - 18:15 Přihlásit

od 10 do 16 let

Kroužky ve školách

ZŠ Školní, Praha 4

Na ZŠ Školní nabízíme tyto kroužky:

PO 14:00 - 15:00 WeDo - První robot pro 1.-2. třídu
PO 15:05 - 16:35 Mindstorms robotika pro 3.-5. třídu

Kroužek mohou navštěvovat i děti, které do této školy nechodí.


Po 14:00 - 15:00 Přihlásit
Po 15:05 - 16:35 Přihlásit

Školní 700, Praha 4-Braník

ZŠ náměstí Svobody 2 - Praha 6

Na ZŠ náměstí svobody nabízíme ve spolupráci s Vlaštovka - spolek pro volný čas následující kroužky LEGO robotiky:

ST 14:00 - 15:00 WeDo - první robot (1.-2. třída ZŠ)
ST 15:15 - 16:45 Mindstorms robotika (3.-5. třída ZŠ)

Kroužky jsou přístupné i pro děti, které nejsou žáky této školy.

Registrace probíhá přes stránky spolku Vlaštovka.


St 15:15 - 16:15 Přihlásit
St 15:15 - 16:45 Přihlásit

náměstí Svobody 930/2, 160 00 Praha 6

ZŠ a MŠ Husinec-Řež

Na ZŠ a MŠ Husinec-Řež nabízíme tyto tří kroužky:

PO 14:00 - 15:00 LEGO robotika pro 1. - 2. třídu
PO 15:05 - 16:05 LEGO robotika pro 3. - 5. třídu
PO 16:10 - 16:55 LEGO mechanika pro děti 4 - 6 let


Po 14:00 - 15:00 Přihlásit
Po 15:05 - 16:05 Přihlásit
Po 16:10 - 16:55 Přihlásit

Ke Škole 17 250 68 Husinec - část obce Řež

ZŠ Zvole

Ve spolupráci s dětským centrem Břežánek nabízíme na ZŠ Zvole kroužek LEGO robotiky pro děti ve věku 6-8 let:

PO 12:00 - 12:45 WeDo - první robot 1. - 2. třída
PO 13:00 - 13:50 Robotika 3. - 4. třída

Registrace probíhá přes dětské centrum Břežánek, kliknutím na "přihlásit" budete přesměrováni na jejich registrační systém (brezanek.webooker.eu).


Po 12:00 - 12:45 Přihlásit
Po 13:00 - 13:50 Přihlásit

J. Štulíka 39, 252 45 Zvole

ZŠ Zdenky Braunerové Roztoky

Na ZŠ Zdenky Braunerové nabízíme tyto kroužky LEGO robotiky:

V budově na Školním náměstí:
ČT 15:00 - 16:00 SPIKE Essential pro děti od 6 do 8 let
ČT 15:00 - 16:00 SPIKE Prime pro děti od 9 let.
ČT 16:10 - 17:10 Inženýr stavitel pro děti 4-5 let
ČT 16:10 - 17:10 LEGO Mechanika pro děti 5-6 let (předškoláci)

V budově Cihelna:
ČT 15:00 - 15:55 SPIKE Essential pro děti od 6 do 8 let
ČT 16:00 - 17:00 SPIKE Prime pro děti od 9 let.

Kroužky v ZŠ Zdenky Braunerové mohou navštěvovat i dětí, které do této školy nechodí.


Čt 15:00 - 16:00 Přihlásit
Čt 16:10 - 17:10 Přihlásit
Čt 15:00 - 15:55 Přihlásit
Čt 16:00 - 17:00 Přihlásit

Školní nám. 470, 252 63 Roztoky

ZŠ Věry Čáslavské

Na ZŠ Věry Čáslavské nabízíme tyto dva kroužky:

ST 14:00 - 15:00 WeDo - První robot pro 1. - 2. třídu
ST 15:05 - 16:35 Mindstorms robotika pro 3. - 5. třídu

Mindstorms robotika pro 3. - 5. třídu - tento kurz nebyl v tomto školním roce otevřen z důvodu nenaplnění minimální kapacity pro otevření kroužku. V případě zájmu nám napište na info@kiddum.cz, rádi kurz nabídneme znovu od druhého pololetí.


St 14:00 - 15:00 Přihlásit

Šantrochova 1800/2, 162 00 Praha 6-Břevnov

ZŠ U Vršovického nádraží

Na ZŠ U Vršovického nádraží nabízíme tyto dva kroužky:

ST 14:00 - 15:00 LEGO robotika pro 1. - 2. třídu
ST 15:00 - 16:30 LEGO robotika pro 3. - 5. třídu


St 14:00 - 15:00 Přihlásit
St 15:00 - 16:30 Přihlásit

U Vršovického nádraží 950, 101 00 Praha 10-Vršovice

ZŠ Táborská, Praha 4

Na ZŠ Táborská nabízíme tyto kroužky LEGO robotiky:

ČT 14:00 - 15:00 SPIKE Essential pro 1. - 2. třídu

Mindstorms robotika pro 3. - 5. třídu - tento kurz nebyl v tomto školním roce otevřen z důvodu nenaplnění minimální kapacity pro otevření kroužku. V případě zájmu nám napište na info@kiddum.cz, rádi kurz nabídneme znovu od druhého pololetí.


Po 14:00 - 15:00 Přihlásit

Táborská 421/45, 14000 Praha 4 - Nusle

ZŠ Stross, Praha 7

Na ZŠ Stross nabízíme tyto dva kroužky LEGO robotiky:

ČT 14:00 - 15:30 Mindstorms robotika pro 3. - 5. třídu
ČT 15:40 - 16:40 WeDo - První robot pro 1. - 2. třídu


Čt 14:00 - 15:30 Přihlásit
Čt 15:40 - 16:40 Přihlásit

Strossmayerovo nám. 990, 170 00 Praha 7-Holešovice.

ZŠ Solidarita, Praha 10

Na ZŠ Solidarita nabízíme tyto dva kroužky:

PO 14:00 - 15:00 WeDo - První robot pro 1. - 2. třídu
PO 15:05 - 16:35 Mindstorms robotika pro 3. - 5. třídu


Po 14:00 - 15:00 Přihlásit
Po 15:05 - 16:35 Přihlásit

Základní škola Solidarita, Praha 10, Brigádníků 510/14

ZŠ Slovenská, Praha 2

Na ZŠ Slovenská nabízíme tyto dva kroužky LEGO robotiky:


ÚT 14:00 - 15:00 WeDo - První robot pro 1. - 2. třídu
ÚT 15:10 - 16:40 Mindstorms robotika pro 3. - 5. třídu - v případě zájmu nás kontaktujte


Út 14:00 - 15:00 Přihlásit

Slovenská 1726/27, 120 00 Vinohrady

ZŠ Satalice

Na ZŠ Satalice nabízíme tyto dva kroužky LEGO robotiky:

ČT 15:30 - 16:30 WeDo - První robot pro 1. - 2. třídu
ČT 15:30 - 17:00 SPIKE Prime robotika pro 3. - 5. třídu

Kroužky v ZŠ Satalice mohou navštěvovat i dětí, které do této školy nechodí.


Čt 15:30 - 16:30 Přihlásit
Čt 15:30 - 17:00 Přihlásit

K cihelně 137, 190 15 Praha-Satalice

ZŠ Průhonice

Na ZŠ Průhonice nabízíme tyto dva kroužky LEGO robotiky:


ÚT 14:30 - 15:30 WeDo - První robot pro 1. - 2. třídu
ÚT 15:30 - 17:00 Mindstorms robotika pro 3. - 5. třídu


Út 14:00 - 15:00 Přihlásit
Út 15:00 - 16:30 Přihlásit

Školní 191, 252 43 Průhonice

ZŠ Nedvědovo náměstí, Praha 4

Na ZŠ Nedvědovo náměstí nabízíme tyto dva kroužky:

ÚT 15:00 - 16:00 LEGO robotika pro 1. - 2. třídu
ÚT 16:00 - 17:00 LEGO robotika pro 3. - 5. třídu


Út 15:00 - 16:00 Přihlásit
Út 16:00 - 17:00 Přihlásit

Nedvědovo nám. 140, 147 00 Praha 4.

ZŠ Na Smetance

Na ZŠ Na Smetance nabízíme tyto dva kroužky:

ST 14:00 - 15:00 LEGO robotika pro 1. - 2. třídu

Mindstorms robotika pro 3. - 5. třídu - tento kurz nebyl v tomto školním roce otevřen z důvodu nenaplnění minimální kapacity pro otevření kroužku. V případě zájmu nám napište na info@kiddum.cz, rádi kurz nabídneme znovu od druhého pololetí.


Čt 14:00 - 15:00 Přihlásit

Na Smetance 505/1 120 00 Praha 2

ZŠ Jílovská

Na ZŠ Jílovská nabízíme tyto dva kroužky LEGO robotiky:

ČT 14:00 - 15:00 WeDo - První robot pro 1. - 2. třídu
ČT 15:10 - 16:40 Mindstorms robotika pro 3. - 5. třídu


Čt 14:00 - 15:00 Přihlásit
Čt 15:00 - 16:00 Přihlásit

Jílovská 1100, 142 00 Praha 4-Lhotka

ZŠ Jitřní, Praha 4

Na ZŠ Jitřní nabízíme tyto kroužky:

ST 14:00 - 15:00 WeDo - První robot pro 1. - 2. třídu
ST 15:00 - 16:30 Mindstorms robotika pro 3. - 5. třídu


St 14:00 - 15:00 Přihlásit
St 15:00 - 16:30 Přihlásit

Jitřní 6, 147 00, Praha 4

ZŠ Jana Masaryka

Na ZŠ Jana Masaryka nabízíme tento kroužek:

PO 15:00 - 16:00 LEGO Robotika pro 1. - 5. třídu


Po 15:00 - 16:00 Přihlásit

J. Masaryka 21/400, 120 00 Praha 2

ZŠ Hostivice

Ve spolupráci s rodinným centrem ZaHRÁTka nabízíme na ZŠ Hostivice kroužek LEGO robotiky pro děti ve věku 4-14 let:

ST 14:20 - 15:20 LEGO robotika pro 1. - 3. třídu (družinové děti)

ST 15:30 - 16:15 Duplo mechanik pro děti od 4 do 6 let
ST 16:20 - 17:05 LEGO robotika pro děti od 6 do 8 let
ST 17:15 - 18:15 LEGO robotika pro děti od 8 do 14 let

Registrace probíhá přes rodinné centrum ZaHRÁTka, kliknutím na "přihlásit" budete přesměrováni na jejich registrační systém (https://zahratka.webooker.eu/Courses?semesterID=10941).


St 15:30 - 16:15 Přihlásit
St 16:20 - 17:05 Přihlásit
St 17:15 - 18:15 Přihlásit
St 14:20 - 15:20 Přihlásit

U Zámecké zdi 1704, 253 01 Hostivice

ZŠ Filosofská, Praha 4

Na ZŠ Filosofská nabízíme tyto kroužky LEGO robotiky:ST 14:00 - 15:00 WeDo - První robot pro 1. - 2. třídu
ST 15:10 - 16:40 Mindstorms robotika pro 3. - 5. třídu


St 14:00 - 15:00 Přihlásit
St 15:10 - 16:40 Přihlásit

Filosofská 3, 142 00 Praha 4

SCIO škola, Praha 4

Na SCIO škola - Praha 4 nabízíme tyto dva kroužky LEGO robotiky:

ČT 13:30 - 14:30 LEGO robotika pro děti od 6 let

ČT 14:35 - 15:35 LEGO robotika pro děti od 6 let

Kroužky jsou určeny pouze pro žáky této školy.


Čt 13:30 - 14:30 Přihlásit
Čt 14:35 - 15:35 Přihlásit

Boleslavova 250, 140 00 Praha 4-Nusle

PJZŠ Horáčkova, Praha 4

Na PJZŠ Horáčkova nabízíme tyto kroužky LEGO robotiky:ČT 14:00 - 15:00 WeDo - První robot pro 1. - 2. třídu
ČT 15:10 - 16:40 Mindstorms robotika pro 3. - 5. třídu

ČT 15:10 - 16:10 WeDo - První robot pro 1. - 2. třídu


Čt 14:00 - 15:00 Přihlásit
Čt 15:10 - 16:40 Přihlásit
Čt 15:10 - 16:10 Přihlásit

Horáčkova 1100/14, 140 00 Praha 4-Krč

MFC Štěchovice

V MFC Štěchovice nabízíme tyto tří kroužky:

ÚT 14:50 - 15:45 LEGO robotika pro děti 6 - 8 let
ÚT 15:50 - 16:50 LEGO robotika pro děti od 9 let
ÚT 17:00 - 17:45 LEGO mechanika pro děti 4 - 6 let


Út 14:50 - 15:45 Přihlásit
Út 15:50 - 16:50 Přihlásit
Út 17:00 - 17:45 Přihlásit

Prof. Lista 393, 252 07 Štěchovice

Lauderova základní škola, Praha 2

Pro žáky navštěvující Lauderovu základní školu nabízíme tyto dva kroužky LEGO robotiky:


ÚT 14:00 - 15:00 WeDo - První robot pro 1. - 2. třídu
ÚT 14:00 - 15:30 Mindstorms robotika pro 3. - 5. třídu

Kroužky jsou určeny pouze pro žáky z této školy.


Út 14:00 - 15:00 Přihlásit
Út 14:00 - 15:30 Přihlásit

Belgická 25, 120 00 Vinohrady

Dolní Břežany

Ve spolupráci s dětským centrem Břežánek nabízíme v Dolních Břežanech tyto kroužky:

PO 15:00 - 15:55 LEGO mechanika (5-6 let - předškoláci)
PO 15:05 - 16:05 LEGO robotika (7-8 let)
PO 15:20 - 16:05 LEGO robotika (6-7 let)
PO 16:10 - 16:55 LEGO DUPLO mechanika (4-5 let)
PO 17:00 - 18:30 LEGO robotika (9+)

Registrace probíhá přes webooker dětského centra Břežánek. Kliknutím na "registrovat" budete přesměrováni na jejich registrační systém.


Po 15:00 - 15:55 Přihlásit
Po 15:05 - 16:05 Přihlásit
Po 15:20 - 16:05 Přihlásit
Po 16:10 - 16:55 Přihlásit
Po 17:00 - 18:30 Přihlásit

Na Panský 11, Dolní Břežany

Centrum Na Fialce

Ve spolupráci s centrem Na Fialce nabízíme v Říčanech tyto kroužky:


ST 15:00 - 16:00 LEGO robotika (6-8 let)
ST 16:10 - 16:55 LEGO DUPLO mechanika (4-6 let)
ST 17:00 - 18:30 LEGO robotika (9+)

Registrace probíhá přes webooker centra Na Fialce. Kliknutím na "registrovat" budete přesměrováni na jejich registrační systém.

Tyto kurzy nebyly v tomto školním roce otevřeny z důvodu nenaplnění minimální kapacity pro otevření kroužku. V případě zájmu nám napište na info@kiddum.cz, rádi kurz nabídneme znovu od druhého pololetí.


Bohužel již nemáme žádné volné termíny


Mánesova 2530, 251 01 Říčany

Akce

Jednorázové workshopy s LEGO Education programem. Podívejte se na naši nabídku na rok 2024.

Jaro je tady!

Workshop proběhne na adrese Velehradská 24, Praha 3.
V neděli 17.03.2024

pro děti od 4 do 6 let: od 15:15 do 16:45 hodin.
pro děti od 6 do 14 let: od 15:00 do 17:00 hodin.


od 4 do 6 let Přihlásit
od 6 do 14 let Přihlásit

17. 03. 2024 15:00 - 17:00

Velikonoční prázdniny
Na adrese Velehradská 24, Praha 3
Čtvrtek 28.03.2024
pro děti od 6 do 14 let

celý den: od 8:00 do 17:00 hodin
dopoledne: od 9:00 do 12:00
odpoledne: od 14:00 do 16:00


od 8:00 do 17:00 hodiny let Přihlásit
od 9:00 do 12:00 hodin let Přihlásit
od 14:00 do 16:00 hodin let Přihlásit

28. 03. 2024 08:00 - 17:00

Velikonoční prázdniny
Na adrese Velehradská 24, Praha 3
Čtvrtek 28.03.2024
pro děti od 4 do 6 let

celý den: od 8:00 do 17:00 hodin
dopoledne: od 9:00 do 12:00
odpoledne: od 14:00 do 16:00


od 8:00 do 17:00 hodin let Přihlásit
od 9:00 do 12:00 hodin let Přihlásit
od 14:00 do 16:00 hodin let Přihlásit

28. 03. 2024 08:00 - 17:00

Dinosauři

Workshop proběhne na adrese Velehradská 24, Praha 3.
V neděli 21.04.2024

pro děti od 4 do 6 let: od 15:15 do 16:45 hodin.
pro děti od 6 do 14 let: od 15:00 do 17:00 hodin.


od 4 do 6 let Přihlásit
od 6 do 14 let Přihlásit

21. 04. 2024 15:00 - 17:00

May the Force be with you
Star Wars

Workshop proběhne na adrese Velehradská 24, Praha 3.
V sobotu 04.05.2024

pro děti od 6 do 14 let: od 15:00 do 18:00 hodin.


od 6 do 14 let Přihlásit

04. 05. 2024 15:00 - 18:00

Workshop proběhne na adrese Velehradská 24, Praha 3.
Téma: Minecraft
V neděli 19.05.2024

pro děti od 6 do 14 let: od 15:00 do 17:00 hodin.


od 6 do 14 let Přihlásit

19. 05. 2024 15:00 - 17:00

Tlapková patrola

Workshop proběhne na adrese Velehradská 24, Praha 3.
V neděli 19.05.2024

pro děti od 4 do 6 let: od 15:15 do 16:45 hodin.


od 4 do 6 let Přihlásit

19. 05. 2024 15:15 - 16:45

Příměstské tábory

Celé letní prázdniny pořádáme příměstské tábory s LEGO Education programem. V létě 2024 se na naše tábory můžete těšit v našem dětském vzdělávacím centru Kiddům na Praze 3 (kousek od náměstí Jiřího z Poděbrad), v Dolních Břežanech, v Hostivicích v RC ZaHRÁTka.

Naše příměstské tábory jsou skvělou příležitostí, jak dětem zpestřit letní prázdniny smysluplným programem kombinující LEGO Education výuku s dalšími aktivitami tak, aby si děti užily zábavu a zároveň se u toho něco nového naučily. Celé dopoledne děti tráví programem připraveným dle věkové skupiny a tématu týdne, a odpoledne po obědě venkovními aktivitami. Jedno odpoledne se vydáme na mini-výlet v rámci Prahy, kam to bude záleží na tématu daného týdne.

Příměstské tábory jsou vhodné pro děti od 4 do 14 let.

Věkové rozdělení:

Junior: 4-6 let

 • Děti v předškolním věku mívají během dopoledne dvě lekce LEGO Education o délce 45 mminut. Během těchto lekcí objevují základní mechanismy a převody ozubených kol se stavebnicí První mechanismy (jedná se o kostičky velikosti DUPLO) s kostičkami podobné LEGO technic stavebnicím). Cílem programu je děti naučit samostatně ve spolupráci s kamarádem postavit model podle plánku, čímž děti trénují prostorovou představivost a jemnou motoriku.

 • Děti vedeme ke spolupráci, a tak se snažíme aby vždy pracovali ve dvojicích

WeDo - první robot: 6-8 let

 • Děti ve věku 6-8 let (1.-2. třída ZŠ) staví a programují modely ze stavebnice WeDo - první robot. Každé dopoledne je čekají dvě lekce LEGO Education, během kterého postaví LEGO model, který následně připojí k tabletu, naprogramují a rozpohybují. Velmi jednoduchým vizuálním programem se děti seznámí se základními znalostmi v oblasti programování. I přesto, že robotické modely staví děti podle návodů, snažíme se dětem dát i prostor pro rozvoj kreativity a fantazie při tvoře vlastních LEGO modelů.

Mindstorms robotika: 9 - 14 let

 • Nejstarší skupina dětí (9+) využívá během LEGO Education lekcí stavebnici Mindstorms EV3, ze které se již dají postavit sofistikovanější roboti s více senzory. Každý den děti postaví 1-2 roboty (dle obtížnosti), s kterými následně plní různé programovací úkoly. Během programování tak děti trénují své logické myšlení. Během příměstského tábora mohou pokročilejší děti také využívat stavebnici LEGO Education SPIKE Prime, která je více zaměřená na rozvoj dovedností v oblasti programování.

Program příměstského tábora: 

 • 08:00 – 09:00 Příchod / volná hra

 • 09:00 – 10:30 LEGO Education program

 • 10:30 – 10:45 Svačina

 • 10:45 – 12:15  Lego Education program (pokračování v projektu)

 • 12:30 – 13:00 Oběd

 • 13:00 – 15:00 Venkovní aktivity  (výlet)

 • 15:00 – 16:00 Kreativní tvoření / dokončování projektů z dopoledne

 • 16:00 - 17:00  Odchod dětí domů

* tento program dne je pouze předběžný a orientační - může se lišit v závislosti na věkové skupině, programu daného dne, počasí, atd...

Cena příměstského tábora: 5 890,-Kč/týden. Uvedená cena je včetně DPH, zahrnuje celodenní stravování (oběd, dopolední i odpolední svačinu), celodenní pitný režim, program LEGO Education vedený vyškoleným lektorem, výlet*.

* v závislosti na tématu a programu daného týdne, ale vždy se snažíme aby děti alespoň jedno odpoledne z týdne navštívily nějaký zajimavý program, který zapadá do tématu.

1. Star Wars

Setkáme se dávno v předaleké galaxii! Každý den se vydáme na misy na novou planetu. Celý týden budeme stavět robotické pomocníky a droidy, abychom mohli pomoct Lukovi, princezně Leie a dalším rebelům v boji proti zákeřnému impériu.


od 6 do 15 let Přihlásit

Velehradská 24, Praha 3
1.7.2024 - 5.7.2024

1. Ninjago

Týden plný Ninjago příběhů! To je příměstský tábor vhodný pro malé inženýry ve věku 4-6 let. V tomto týdnu se děti během LEGO Education programu ponoří do světa Ninjago příběhu, ve kterých budou zkoumat své první LEGO mechanismy, a rozvíjet své technické dovednosti. Na programu tábora nebude chybět ani stavba ikonického Spinjitzu, za pomoci kterého se naši Ninjové stanou nepřemožitelní! Připravte se na týden plný zábavy a dobrodružsví.


od 4 do 6 let Přihlásit

Velehradská 24, Praha 3
1.7.2024 - 5.7.2024

2. Tlapková patrola

Žádná práce neodolá naší tlapce! Čeká nás týden ve společnosti Marshalla, Chase, Rubbla, Sky a dalších tlapek. Ocitneme se v Adventure Bay, každé ráno si přečteme příběh a tím, že si postavíme vhodný model z lega napři. vrtulník, hasičské auto, nebo třeba záchranný člun, pomůžeme Tlapkám každý problém vyřešit.


od 4 do 6 let Přihlásit

Velehradská 24, Praha 3
8.7.2024 - 12.7.2024

2. Superhrdinové / Roztoky

Nekonečný souboj mezi padouchy a superhrdiny pokračuje i toto léto! Město je v nebezpečí a starosta nás prosí o pomoc. Potřebujeme si hned první den vytvořit masku a identitu superhrdiny. Na každý den je pro nás připraven úkol, se kterým si budeme muset poradit a zákeřné zloduchy přechytračit. Na to budeme potřebovat postavit pokaždé jiný dopravní prostředek nebo jinou vychytávku pro superhrdiny.


od 6 do 15 let Přihlásit

Kantorova 2485, 252 63 Roztoky
8.7.2024 - 12.7.2024

2. Harry Potter

Na týden se ocitneme v kouzelných Bradavicích, rozdělíme se do jednotlivých kolejí Nebelvír, Zmijozel, Havraspár a Mrzimor a celý týden budeme soutěžit v růžných dovednostech. Pomáhat tak budeme Harrymu, Ronovi a Hermioně v boji s Voldemortem. V dopoledních hodinách budeme stavět a programovat, odpoledne pak budeme trávit sportem pohybovými aktivitami venku.


od 6 do 14 let Přihlásit

Velehradská 24, Praha 3
8.7.2024 - 12.8.2024

3. Dino týden

Už je tomu asi 65 milionů let, co dinosauři vyhynuli, nás ale pořád nepřestávají fascinovat! Objevte s námi tajemství jedné z nejúspěšnějších skupin obratlovců, která kdy žila na planetě Zemi - užijeme si u toho spoustu zábavy! Společně se nejen naučíme mnoho zajímavých informací o vývoji a životě dinosaurů, každý den si také postavíme LEGO modely jednotlivých druhů dinosaurů. Už se také nemůžete dočkat?


od 4 do 6 let Přihlásit
od 6 do 14 let Přihlásit

Velehradská 24, Praha 3
15.7.2024 - 19.7.2024

3. Star Wars / Roztoky

Setkáme se dávno v předaleké galaxii! Každý den se vydáme na misy na novou planetu. Celý týden budeme stavět robotické pomocníky a droidy, abychom mohli pomoct Lukovi, princezně Leie a dalším rebelům v boji proti zákeřnému impériu.


od 6 do 15 let Přihlásit

Kantorova 2485, 252 63 Roztoky
15.7.2024 - 19.7.2024

4. Vesmírná mise

Připojte se k nezapomenutelné Vesmírné misi na našem příměstském táboře s programem LEGO Education! Pro děti ve věku 4-6 let přichystáme program objevující svět LEGO mechaniky, zatímco starší děti od 1. třídy ZŠ se ponoří do světa LEGO robotiky. Během tohoto týdne se vydáme na úžasnou cestu za objevem vesmíru! Děti se stanou vesmírnými průzkumníky, postaví například rekatu či astronomický model, prozkoumají tajemství Marsu, a dokonce se zamyslíme i nad otázkou: "Existují mimozemšťané?". Každý den bude plný nejen LEGO aktivit, ale i mnoho dalších vesmírných výzev! Přijďte se k nám připojit a zažijte náš tábor plný zábavy, vzdělání a vesmírného dobrodružství!


od 4 do 6 let Přihlásit
od 6 do 14 let Přihlásit

Velehradská 24, Praha 3
22.7.2024 - 26.7.2024

4. Vesmírná mise / Dolní Břežany

Připojte se k nezapomenutelné Vesmírné misi na našem příměstském táboře s programem LEGO Education! Pro děti ve věku 4-6 let přichystáme program objevující svět LEGO mechaniky, zatímco starší děti od 1. třídy ZŠ se ponoří do světa LEGO robotiky. Během tohoto týdne se vydáme na úžasnou cestu za objevem vesmíru! Děti se stanou vesmírnými průzkumníky, postaví například rekatu či astronomický model, prozkoumají tajemství Marsu, a dokonce se zamyslíme i nad otázkou: "Existují mimozemšťané?". Každý den bude plný nejen LEGO aktivit, ale i mnoho dalších vesmírných výzev! Přijďte se k nám připojit a zažijte náš tábor plný zábavy, vzdělání a vesmírného dobrodružství!


od 4 do 6 let Přihlásit
od 6 do 14 let Přihlásit

Na Panský 11, Dolní Břežany
22.7.2024 - 26.7.2024

5. Superhrdinové/Avengers / DOLNÍ BŘEŽANY

Příměstský tábor s programem LEGO Education, na kterém se superhrdinou může stát každý! Mladší stavitele ve věku 4-6 let čeká program s LEGO mechanismy, a starší děti (od 1.třídy ZŠ) se mohou těšit na stavění a programování LEGO robotů. Tématem tohoto týdne bude Avengers - superhrdinové. Během týdne se děti stanou tvůrci a hrdiny svých vlastních LEGO příběhů s oblíbenými hrdiny jako jsou například Kapitán Amerika, Thor, Iron Man, a další. Připravte se na nezapomenutelný týden plný stavění, programování, týmové spolupráce a nových přátelství! Těšíme se na všechny malé i velké superhrdiny!


od 4 do 6 let Přihlásit
od 6 do 15 let Přihlásit

Na Panský 11, Dolní Břežany
29.7.2024 - 2.8.2024

5. STEAM kemp

.


od 4 do 6 let Přihlásit
od 6 do 15 let Přihlásit

Velehradská 24, Praha 3
29.7.2024 - 2.8.2024

6. Superhrdinové/Avengers

Příměstský tábor s programem LEGO Education, na kterém se superhrdinou může stát každý! Mladší stavitele ve věku 4-6 let čeká program s LEGO mechanismy, a starší děti (od 1.třídy ZŠ) se mohou těšit na stavění a programování LEGO robotů. Tématem tohoto týdne bude Avengers - superhrdinové. Během týdne se děti stanou tvůrci a hrdiny svých vlastních LEGO příběhů s oblíbenými hrdiny jako jsou například Kapitán Amerika, Thor, Iron Man, a další. Připravte se na nezapomenutelný týden plný stavění, programování, týmové spolupráce a nových přátelství! Těšíme se na všechny malé i velké superhrdiny!


od 4 do 6 let Přihlásit
od 6 do 14 let Přihlásit

Velehradská 24, Praha 3
5.8.2024 - 9.8.2024

7. Vesmírný týden / Říčany

Připojte se k nezapomenutelné Vesmírné misi na našem příměstském táboře s programem LEGO Education! Pro děti ve věku 4-6 let přichystáme program objevující svět LEGO mechaniky, zatímco starší děti od 1. třídy ZŠ se ponoří do světa LEGO robotiky. Během tohoto týdne se vydáme na úžasnou cestu za objevem vesmíru! Děti se stanou vesmírnými průzkumníky, postaví například rekatu či astronomický model, prozkoumají tajemství Marsu, a dokonce se zamyslíme i nad otázkou: "Existují mimozemšťané?". Každý den bude plný nejen LEGO aktivit, ale i mnoho dalších vesmírných výzev! Přijďte se k nám připojit a zažijte náš tábor plný zábavy, vzdělání a vesmírného dobrodružství!


od 4 do 6 let Přihlásit
od 6 do 14 let Přihlásit

Mánesova 2530/3a Říčany u Prahy 251 01
12.8.2024 - 16.8.2024

7. Avatar

Vstupte do fascinujícího světa Avatara na našem příměstském táboře s LEGO Education programem, který je vhodný pro děti od 6 let. Týden věnovaný tématu Avatar přinese dětem nejen zábavu s LEGO robotikou, ale i vzrušující příběhy spojené s oblíbenými postavami. Každý den se děti mohou těšit na tématické stavby, a pokud příběh Avatara ještě neznají, postupně se s postavami a příběhem společně seznámíme.


od 6 do 15 let Přihlásit

Velehradská 24, Praha 3
12.8.2024 - 16.8.2024

7. Disney

.


od 4 do 6 let Přihlásit

Velehradská 24, Praha 3
12.8.2024 - 16.8.2024

8. Stavba města

.


od 4 do 6 let Přihlásit

Velehradská 24, Praha 3
19.8.2024 - 23.8.2024

8. Avatar / DOLNÍ BŘEŽANY

Vstupte do fascinujícího světa Avatara na našem příměstském táboře s LEGO Education programem, který je vhodný pro děti od 6 let. Týden věnovaný tématu Avatar přinese dětem nejen zábavu s LEGO robotikou, ale i vzrušující příběhy spojené s oblíbenými postavami. Každý den se děti mohou těšit na tématické stavby, a pokud příběh Avatara ještě neznají, postupně se s postavami a příběhem společně seznámíme.


od 6 do 15 let Přihlásit

Na Panský 11, Dolní Břežany
19.8.2024 - 23.8.2024

8. Ninjago / DOLNÍ BŘEŽANY

Týden plný Ninjago příběhů! To je příměstský tábor vhodný pro malé inženýry ve věku 4-6 let. V tomto týdnu se děti během LEGO Education programu ponoří do světa Ninjago příběhu, ve kterých budou zkoumat své první LEGO mechanismy, a rozvíjet své technické dovednosti. Na programu tábora nebude chybět ani stavba ikonického Spinjitzu, za pomoci kterého se naši Ninjové stanou nepřemožitelní! Připravte se na týden plný zábavy a dobrodružsví.


od 4 do 6 let Přihlásit

Na Panský 11, Dolní Břežany
19.8.2024 - 23.8.2024

8. Vesmírný týden / Hostivice

Tentokrát se vydáme do nekonečna ještě dál! Čeká nás prvně trénink pro astronauty, stavba odolných vesmírných lodí a raket, a postupně budeme zjišťovat, jaké to ve vesmíru je a co pro pobyt ve vesmíru potřebujeme. Každý den se vydáme na novou planetu a budevat prozkoumáme, jaké jsou na ní podmínky a jak to na ní chodí.


od 4 do 6 let Přihlásit
od 6 do 15 let Přihlásit

Za Mlýnem 1748, 253 01, Hostivice
19.8.2024 - 23.8.2024

8. Smart City

Co vše je možné si představit pod pojmem chytré město? Kde všude potřebujeme pomoct senzorů a robotů? Postavíme si autonomní robotické auto nebo autobusy, roboty, které díky senzorům nikdy nenabourají, postavíme a naprogramujeme lanovku ve městě a další robotické pomocníky.


od 6 do 14 let Přihlásit

Velehradská 24, Praha 3
19.8.2024 - 23.8.2024

9. Robotická/mechanická džungle

.


od 4 do 6 let Přihlásit
od 6 do 15 let Přihlásit

Velehradská 24, Praha 3
26.8.2024 - 30.8.2024

Narozeninové oslavy

Chystáte pro své dítě oslavu narozenin? Uspořádáme vám LEGO PARTY!

Vyberte si z různých variant. Vše jde ale samozřejmě i upravit a domluvit dle vašich představ a požadavků.

Program přizpůsobujeme podle věku dítěte.


V případě zájmu o narozeninovou oslavu prosím vyplňte dotazník:
https://forms.gle/sue9DnW2oTzYpLjF9

My se Vám následně co nejdříve ozveme.

Cena za oslavu obsahuje program LEGO Education, výzdobu

Pro děti do 6 let je v ceně 8 dětí.

Pro děti 7 a více let je v ceně 10 dětí.

Za každé další dítě navíc se doplácí podle délky oslavy.

Pro více informací nás kontaktujte na oslavy@kiddum.cz

Mini

Cena s občerstvením: 5 390,-

Cena bez občerstvení: 4 390,-

2 hodiny
8 dětí
5390 Kč

Standard

Cena s občerstvením: 5 990,-

Cena bez občerstvení: 4 990,-

2 hodiny 30 minut
8 dětí
5990 Kč

Maxi

Cena s občerstvením: 6 490,-

Cena bez občerstvení: 5 490,-

3 hodiny
8 dětí
6490 Kč